Τη νίκη ήθελε η Λαμία και τη νίκη πήρε, με σκορ 1-0 επί του Βόλου, στο πλαίσιο της 9ης Αγωνιστικής της Super League.

Από την αρχή οι γηπεδούχοι πίεσαν, δημιούργησαν φάσεις, έκλεισαν τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν παρά τις κλασικές ευκαιρίες τους.
Ο Νέος Βόλος απάντησε με μια πολύ καλή φάση στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Λαμία μπήκε αφηνιασμένος, έκανε πολλές φάσεις και μες τη βοήθεια που ήρθε από τον πάγκο, κατάφερε και πέτυχε το γκολ της νίκης.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
16' Δυνατό σουτ του Δημούτσου, θα πέσει ο Μελίσσας και θα διώξει σε κόρνερ.
17' Εκτέλεση κόρνερ του Βασιλόγιαννη, η κεφαλιά του Τουράμ, στα χέρια του Μελίσσα.
23' Σέντρα του Ρόμανιτς από αριστερά, την κεφαλιά ο Τουράμ η μπάλα θα περάσει άουτ.
38' Γυριστό σουτ του Ζοάο εντός περιοχής, θα μαζέψει ο Θεοδωρόπουλος.
39' Φάση διαρκείας για τη Λαμία, σέντρα του Καραμάνου, το πλασέ του Τουράμ θα περάσει παράλληλα της εστίας, νέα σέντρα του Βασιλόγιαννη από δεξιά, θα διώξουν οι αμυντικοί, νέο σουτ η μπάλα άουτ.
45' Σέντρα του Ντεντάκη από δεξιά,  κεφαλιά  του Τσοκάνη, θα πέσει και θα διώξει ο Θεοδωρόπουλος και στη συνέχεια οι αμυντικοί.

Β' ΜΕΡΟΣ
46' Διαγώνιο σουτ του Βασιλόγιαννη, θα μαζέψει ο Μελίσσας.
49' Σέντρα του Βασιλόγιαννη, κεφαλιά ο Καραμάνος, με υπερένταση σε κόρνερ ο Μελίσσας.
50' Νέα σέντρα του Βάντερσον από αριστερά, νέα κεφαλιά του Καραμάνου και πάλι σε κόρνερ ο Μελίσσας.
60' Εκτέλεση κόρνερ του Βάντερσον, η κεφαλιά του Μπεχαράνο θα περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι.
70' Κάθετη μεταβίβαση του Μπεχαράνο στον Ρόμανιτς, το σουτ θ διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Μελίσσας.
73' Διαγώνιο σουτ του Τσίκα,  η μπάλα άουτ, έλεγχε ο Θεοδωρόπουλος.
80' 1-0, με πλασέ του Τουράμ μετά από κάθετη μεταβίβαση του Σάλιακα, ο Τουράμ έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε την προσποίηση στους αμυντικούς και πλάσαρε εύστοχα.
85' Δυνατό σουτ του Τουράμ, με τις γροθιές ο Μελίσσας θα διώξει.