Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας Φθιώτιδας στον 3ο όμιλο το Σάββατο 15/2 στο γήπεδο των Ραχών η ΑΕ Εχιναίων υποδέχθηκε τον Πελασγιακό του οποίου και επικράτησε με σκορ 2-0.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Λαϊνά Ν. από φάση κόρνερ. Στο 43' ο Σχουλής διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, με πλασέ από τα δεξιά. Στο 70', ο Παρίσης Α. τραυματίστηκε σοβαρά σε φάση που οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι Ο αγώνας διεκόπη και, μετά από αρκετή ώρα, το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Στόκα, αλλά, με 'fairplay' στα χέρια του Σδούκου.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Λαϊνά Ν. από φάση κόρνερ. Στο 43' ο Σχουλής διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, με πλασέ από τα δεξιά. Στο 70', ο Παρίσης Α. τραυματίστηκε σοβαρά σε φάση που οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι Ο αγώνας διεκόπη και, μετά από αρκετή ώρα, το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Στόκα, αλλά, με 'fairplay' στα χέρια του Σδούκου.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χανής με βοηθούς τους Τσιγκόπουλο και Δαουκλιώτη Κ.
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ: Χαρμαντζής, Πισπιρίγκος (54΄ Μπλούνας), Λαϊνας Ν., Πολύμερος Κ., Μπαρμπάτσης, Αργύρης, Λαϊνας Ε., Μακρόπουλος, Κόμνος, Πολύμερος Γ., Σχουλής.
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ: Σδούκος, Πρεμέτης, Σιμπέλλι, Κίτσιος, Παρίσης, Τσαούσης, Ιμέρι, Κουλλάφι, Μάνος (46΄ Καφώρος), Ράπτης, Σκεμπές.