Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής η Αταλάντη πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε εντός έδρας του Δία Δίου με σκορ 1-0.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε με κεφαλιά ο Πάππος στο 80΄.
Έτσι το συγκρότημα του Μάκη Ζαχαρόπουλου πήρε 3 πολύτιμους βαθμούς φτάνοντας τους 28, οχτώ αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Πουλόπουλος του Συνδέσμου Πειραιά με βοηθούς τους Γεωργακόπουλο επίσης του Συνδέσμου Πειραιά και Παπαδόπουλο του Συνδέσμου Κιλκίς.
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΑΠΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Τσακανίκας, Πάππος, Σαλιάι (26’ Μαργαρίτης), Μακρόπουλος, Κουτσούμπας, Δήμος, Αντωνόπουλος (72’ Δουβάρας), Κωστίκας (90’ Λαμπρόπουλος), Μαλισσόβας, Χαϊκάλης.
ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ (Παναγιώτης Παρασίδης): Ζωγράφος, Λαζαρίδης, Νίκου, Λιόλιος, Μαυρίδης, Καραθάνος, Παγωνίδης, Ευαγγελόπουλος, Καλουσίδης (85’ Τσουρέκας), Α. Παναγιωτίδης, Μανίκας (77’ Νάκας).