Η ΕΠΣ Φθιώτιδας με συλλυπητήρια ανακοίνωσή της αποχαιρετά τον Σπύρο Γουργιώτη, τον 46χρονο Λαμιώτη διαιτητή, ο οποίος έχασε τη μάχη με τον καρκίνο.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Η Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ εκ μέρους ολόκληρης της Φθιωτικής ποδοσφαιρικής οικογένειας , εκφράζει την βαθιά οδύνη και τα θερμά συλλυπητήρια για την άδικη απώλεια του Σπύρου Γουργιώτη , στην οικογένεια και τους οικείους του.
Ο Σπύρος τίμησε το Φθιωτικό ποδόσφαιρο και την Ελληνική Διαιτησία , έδωσε τη μάχη για τη ζωή και μας έδειξε τι σημαίνει να παλεύεις κάθε δυσκολία με αξιοπρέπεια.
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.
Καλό ταξίδι φίλε Σπύρο"