Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια του ΑΟ Λαμίας την Κυριακή 23/2 στο Αιγάλεω για την 17η αγωνιστική της Pre League γυναικών, σε ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τάι-μπρέικ με το συγκρότημα του Ηλία Αγγέλη να επικρατεί με 3-2 σετ.

Τα κορίτσια της Λαμίας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 σετ. Οι γηπεδούχες ωστόσο, ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 2-2, στέλνοντας το ματς σε πέμπτο σετ. Εκεί, ο ΑΟ Λαμίας ήταν κατάφερε να πάρει τη νίκη στις λεπτομέρειες, παλεύοντας για την 3η θέση που θα του δώσει το πλεονέκτημα της έδρας στην πρώτη φάση των πλέι-οφ.

Πλέον, την επόμενη αγωνιστική υποδέχονται στο Χαλκιοπούλειο τον ΖΑΟΝ (29/2, 18:00) θέλοντας οπωσδήποτε την «καθαρή» νίκη.

Τα σετ: 25-27, 19-25, 25-20, 25-20, 13-15