![](https://1.bp.blogspot.com/-_DbYn4b_C2c/XCnruX5_eII/AAAAAAAANVo/da3Ec6-3de8vKiEfvz11l3SO0pBEtTxLwCLcBGAs/s1600/piazza2.jpg)
Μια μεγάλη μεταγραφική κίνηση πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός Λαμίας, αποκτώντας τον 27χρονο μεσοεπιθετικό Άγγελο Βαρυπάτη από το Νέο Κρίκελλο.
Πρόκειται αναμφίβολα για σημαντική ενίσχυση στο χώρο της μεσαίας και της γραμμής κρούσης των "ερυθρόλευκων", καθώς ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής έχει ευχέρεια και στο σκοράρισμα, πέρα από τη δημιουργία του παιχνιδιού.
Να θυμίσουμε πως ο Άγγελος Βαρυπάτης αποτέλεσε ένα από τους βασικούς συντελεστές της αξιοθαύμαστης πορείας του ΑΟ Στυλίδα την περίοδο 2017-18, όπου η ομάδα κατάκτησε το Πρωτάθλημα αήττητη και πήρε την άνοδο στη Γ' Εθνική, όπου και σε αυτή την Κατηγορία την περασμένη περίοδο, ο επιτελικός μέσος έδειξε το πλούσιο ποδοσφαιρικό του ταλέντο.
Ο Άγγελος Βαρυπάτης έχει αγωνιστεί σε Προμηθέας Στυλίδας, ΑΣ Λαμία, Ολυμπιακό Λαμίας, ΑΟ Στυλίδα, Νέο Κρίκελλο.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_DbYn4b_C2c/XCnruX5_eII/AAAAAAAANVo/da3Ec6-3de8vKiEfvz11l3SO0pBEtTxLwCLcBGAs/s1600/piazza2.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-_DbYn4b_C2c/XCnruX5_eII/AAAAAAAANVo/da3Ec6-3de8vKiEfvz11l3SO0pBEtTxLwCLcBGAs/s1600/piazza2.jpg)