Σήμερα Τετάρτη 9/9 Μεξιατικός και Θύελλα Ροδωνιάς αναμετρήθηκαν σε φιλικό αγώνα. Σ' ένα πολύ καλό και χορταστικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να "έχουν" από ένα ημίχρονο, νικήτρια έφυγε η ομάδα της Θύελλας με σκορ  3-4.

Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι στο Α΄μέρος προηγήθηκαν με 3-0, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο Β΄μέρος και ισοφάρισαν σε 3-3.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού η Θύελλα σημείωσε το νικητήριο τέρμα και είχε και ένα δοκάρι.

Ο αγώνας έδωσε την  ευκαιρία στους δύο προπονητές να δουν πλεονεκτήματα και αδυναμίες, ώστε οι ομάδες να είναι έτοιμες για την  έναρξη του πρωταθλήματος.

Για την ιστορία οι σκόρερς της ΘΥΕΛΛΑΣ: 15΄ Γιαννούτσος (φάουλ), 20΄, 88΄ Ντζιαβίδας Γιάννης, 35΄ Αμούντζιας

Για τον ΜΕΞΙΑΤΙΚΟ: 55΄Χειρόπουλος (π), 65΄, 70΄ Λαϊνας

Η ομάδα της Θύελλας Ροδωνιάς με ανάρτησή της ευχαρίστησε τους ανθρώπους και τους ποδοσφαιριστές του Μεξιατικού για την φιλοξενία και τους ευχήθηκε υγεία και καλή πορεία στο πρωτάθλημα.