Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας Φθιώτιδας, το απόγευμα του Σαββάτου 10/10 στο γήπεδο  της Λάρυμνας η τοπική Προοδευτική αντιμετώπισε την Στυλίδα από την οποία έχασε με σκορ 1-2.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν στο 25΄ ο Βαρυπάτης Χρ. με πολύ δυνατή κεφαλιά μετά από σέντρα φάουλ του Α.Πατσάνι κάνοντας το 0-1 για την Στυλίδα,στο 65΄ έγινε το 0-2 με τον Κουφιώτη,  με απευθείας εκτέλεση φάουλ ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Δάρρα Αργ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου υπήρξε μία γενική σύρραξη από τους παίχτες των δύο ομάδων και έτσι ο διαιτητής του αγώνα απέβαλλε με κόκκινη κάρτα τον Σ. Τέγο από τη Στυλίδα στο 45ο' λεπτό αφήνοντας έτσι την ομάδα του λιμανιού με 10 παίχτες.

Η Στυλίδα με ανακοίνωσή της ευχαρίστησε θερμά την ομάδα της Προοδευτικής Λάρυμνας για τη άρτια και άριστη φιλοξενία που παρείχε και τους ευχήθηκε υγεία,επιτυχίες και να πετύχουν τους στόχους που επιθυμούν στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Λαθύρης με βοηθούς τους Καλύβα και Γάκη..