Για τον επαναληπτικό αγώνα της Α΄Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας «Αλέξανδρος Θεοφανόπουλος», η Δάφνη Λιβανατών υποδέχθηκε τον Αστέρα Σταυρού ο οποίος επικράτησε με σκορ 1-2 και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα, ο Σταυρός πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού..

Το 0-1 έκανε ο Μάριος Καραναστάσης στο 33ο λεπτό του αγώνα ενώ ο Λατσούδας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 63΄. Η Δάφνη, προσπάθησε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ αλλά το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μειώσει σε 1-2 χάρη σε γκολ του Τσούκαλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Λιβανάτες από το 88΄ αγωνίζονταν  με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπράχου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τσιγαρίδας με βοηθούς τους Δόσκουρη και Παπασταθόπουλο.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ (Βέλλος Δήμητρης): Ραμέτα, Nuraj (66΄ Μακρόπουλος Γ.) , Ξεζώνοτος, Σωτηρίου, Τσούκαλος, Παπανάγνος, Κλωτσότηρας (63΄ Τσίκιμης), Μπράχος, Λάγιος (66΄ Χαλαστάνης), Αντωνίου, Μακρόπουλος Ε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Καραΐσκος Πέτρος): Μαγκλάρας, Λάππας Ν. (72΄ Κασάπας), Λίκο, Μόσχος, Αυγουστάτος, Καλαμάτας, Λατσούδας (72΄ Σαρρής), Λάππας Ι., Καραναστάσης Μ. (57΄ Χαντζής), Κακκάβας, Καραναστάσης Δ. (82΄ Παπαναστασίου)