Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας Φθιώτιδας για το 3ο όμιλο το απόγευμα της Κυριακής 4/10 στο γήπεδο της Ανθήλης «Νίκος Σαφάκας» ο ΠΑΟ Ανθήληης αντιμετώπισε την Δόξα Μοσχοχωρίου  την οποία κέρδισε με 4-1.

Το 1-0 έγινε στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κασμι, ενώ Ζιάκας ισοφάρισε στο 23΄για τη Δόξα κάνοντας το 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αδάμ, έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους γα το 2-1 ενώ στο 45΄ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 3-1. Το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 77΄με τον Σκεμπέ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τσιγκόπουλος με βοηθούς τους Κάντζαρη Φ. και Κάντζαρη Κ.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΠΑΟ Ανθήλης: Κωνσταντίνου, Βούλγαρης, Κοκκορες, Ζησόπουλος Α., Βλάχος,Ευαγγελίου, Αδάμ, Ζησόπουλος Χ., Κασμι, Σκεμπές, Παύλου

Δόξα Μοσχοχωρίου: Παπαποστόλου, Ριζάκος, Λύκος, Ζάρπας, Παπαθανασίου, Μυλωνάς, Ukwuoma, Γαρούφαλης, Ζιάκας Α., Νάσιος Α., Μάγκας