Το «χρυσό» γκολ του πρώην ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ, Μίλος Ντέλετιτς στο 88ο λεπτό χάρισε υπερπολύτιμη νίκη στη Λαμία κόντρα στους «βυσσινί» με 2-1, στο εξ αναβολής ντέρμπι παραμονής για την 21η αγωνιστική της Super League.

Ο Αντέτζο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Φθιώτιδας, το αυτογκόλ του Επασί έφερε το ματς στα ίσα στο ημίχρονο, όμως στο τέλος «μίλησε» ο Σέρβος μεσοεπιθετικός σε ένα άκρως επεισοδιακό παιχνίδι. «Άλμα» στη βαθμολογία για τη Λαμία που ανέβηκε στην 11η θέση, ξέφυγε στο +6 από την ΑΕΛ, προτελευταίος πλέον ο ΟΦΗ.

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Ημαθίας)

Κίτρινες: Μπεχαράνο, Αντέτζο, Σλόνδρας - Γιακιμόφσκι, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Ζίζιτς

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΛΑΜΙΑ (Μ. Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνες, Ντέλετιτς (90’+5’ Τζέιμς), Μπεχαράνο (90’+5’ Βασιλακάκης), Ρόμανιτς (76’ Πίτι), Αραμπούλι

ΑΕΛ (Τζ. Φέστα): Νάγκι, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Ζίζιτς, Γκράουρ, Στίφλερ, Κολομπίνο, Γιακιμόφσκι, Πινακάς (73’ Μουκάντζο), Ντουρμισάι (85’ Νούνιτς), Ακούνια.