Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Καλαμάτα στο Πρωτάθλημα της Football League.  Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου επικράτησε 2-0, εκτός έδρας, του Ασπρόπυργου σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από έντονη βροχόπτωση

Το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που ήταν ανώτεροι στο ματς έδωσε ο Αλεξόπουλος στο 28ο λεπτό για να κάνει το 2-0 ο Μπακαγιόκο στο 85ο λεπτό με κεφαλιά.

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Αρμάκολας (Κυκλάδων), Καλλής (Ανατ. Αττικής)

4ος: Αντωνίου (Ανατ. Αττικής)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ασπρόπυργος (Βαζέχα): Γκέκας, Πατσατζόγλου, Τριποτσέρης, Αργυρόπουλος, Να (38′ λ.τ Αμπεσόλο), Μουκίδης, Ζαχαρός, Τζανουλίνος (60′ Κυριαζής), Λάμπογλου, Πετσίτης, Μαρούδας (60′ Γεωργακόπουλος).

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Γκαλίτσιος, Παπατόλιος, Νατσιόπουλος (36’ λ. τρ. Παυλίδης), Σουμπίνιο (70’ Αναστασόπουλος), Μπουσμπίμπα, Φελίπε (78’ Μαρκόφκσι), Αλεξόπουλος (70’ Ηλιόπουλος)