Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League για τον Νότιο Όμιλο παρότι προηγήθηκε Αιγάλεω τελικά ηττήθηκε 3-1 εντός έδρας από την Επισκοπή, πληρώνοντας τις πολλές απουσίες που είχε.

Οι γηπεδούχοι που δεν κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα μένοντας στους έξι βαθμούς μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με πέναλτι του Μπαρμπαρούση. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο απάντησαν και με δυο γκολ του Τσιριγώτη αρχικά στο 33΄και στη συνέχεια στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκαναν την ανατροπή. Παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Ανδρέου με γκολ στο 53ο λεπτό.

Η Επισκοπή με αυτή τη νίκη έφτασε στους οκτώ βαθμούς στον Νότιο Όμιλο όντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής)

4ος: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Σταματάκης, Αναστασίου (60′ Οκάν), Οικονομόπουλος, Βλάχος, Μαχαίρας (78′ Κασνέτση), Γουερέ, Λάσκαρης, Μπαρμπαρούσης, Τσίτσαρης, Τσιλιγκίρης.

Επισκοπή (Βέλιτς): Δήμιζας, Καραγιάννης, Λάμτσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πολυχρόνης (84′ Ανυφαντάκης), Σουμπασάκης, Λίμα, Νάνι (88′ Τσόφλιος), Τσιριγώτης.