Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre League ο ΑΟ Λαμίας γνώρισε την πρώτη του ήττα τη φετινή χρονιά καθώς ηττήθηκε με 3-0 σετ  από την ΑΕΚ στη Νέα Φιλάδελφεια.

Με τον τρόπο αυτό μπήκε τέλος στο νικηφόρο σερί που "έτρεχε" η ομάδα του Ηλία Αγγέλη εδώ και έξι αγωνιστικές, ενώ είναι το πρώτο παιχνίδι που δεν μπόρεσε να πάρει ούτε βαθμό, απέναντι σε μια μεγάλη και έμπειρη ομάδα της κατηγορίας.

Ωστόσο όπως φαίνεται και από τα σκορ των σετ, οι φιλοξενούμενες κοίταξαν στα μάτια την "Ένωση" και ειδικά στο δεύτερο και το τρίτο σετ δυσκόλεψαν στις "κιτρινόμαυρες", ενώ σίγουρα στην έκβαση του αποτελέσματος, συνέβαλε καθοριστικά και το πρώτο σετ, όπου ο ΑΟΛ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει στο ρυθμό που επέβαλαν οι γηπεδούχες.

Τα σετ: 25-14, 25-21, 26-24

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Ηλία Αγγέλη, το ερχόμενο Σάββατο κόντρα στον ΑΟ Αιγάλεω στο Χαλκιοπούλειο.