Δύσκολα έβαλε η Λαμία στον ΠΑΟΚ που κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με σκορ 0-1, αγωνιζόμενος με 10 παίκτες και με τη Λαμία να διαμαρτύρεται για τις αποφάσεις του διαιτητή.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, έκλεισαν τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους και δικαιούνται να φωνάζουν για ένα πέναλτι στο 12ο λεπτό.
Από την άλλη ο Δικέφαλος του Βορρά, άργησε να ισορροπήσει το παιχνίδι, πλησίασε την περιοχή της Λαμίας και διαμαρτύρεται και αυτός για πέναλτι στο 20ο λεπτό, όπως και για τις κίτρινες κάρτες που δέχθηκε.
Το πρώτο μέρος έκλεισε με τη Λαμία να χάνει τεράστια ευκαιρία, όταν σε φάουλ του Μπερτόλιο, ο Πασχαλάκης θα κάνει εκπληκτική απόκρουση και στη συνέχει η μπάλα θα βρει στο αριστερό δοκάρι.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ θέλησε να πάρει τα ηνία του αγώνα και μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη ο Πρίγιοβιτς έχασε μοναδική ευκαιρία.
Η Λαμία απάντησε μερικά λεπτά μετά, όμως οι Θεσσαλονικείς, κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ από στημένη φάση.
Και εκεί που οι "ασπρόμαυροι" έλεγχαν το παιχνίδι, μια απόφαση του διαιτητή Τσαμούρη να δείξει 2η κίτρινη κάρτα και να αποβάλλει τον Κάνιας, άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης.
Οι της Λαμίας πίεσαν πολύ, οι του ΠΑΟΚ αμύνθηκαν μαζικά, αλλά δεν σημειώθηκα κάτι το αξιοσημείωτο.
Ο ΠΑΟΚ λίγα λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού, σπατάλησε κλασική ευκαιρία με το Λημνιό να διπλασιάσει τα τέρματά του, ενώ φωνάζει για αποβολή σε αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Μπαράλες.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
12' Σέντρα του Επστάιν, η μπάλα θα σταματήσει στο χέρι του Βιερίνια, πάιζεται δέιχνει ο διαιτητής.
18' Σέντρα σουρτ του Καραμάνου, δύσκολα θα διώξει ο Πασχαλάκης.
20' Δυνατό σουτ του Κάνιας εκτός περιοχής, η μπάλα θα βρει το χέρι του Αντέτζο εντός περιοχής, πάιζεται δείχνει ο διαιτητής.
24' Κάθετη μεταβ΄βιαση του Κάνιας στον Πρίγιοβιτς, θα προλάβει ο Σαράνοβ και θα διώξει με τα πόδια.
28' Μακρινό σουτ του Κάνιας, η μπάλα ελάχιστα έξω.
35' Διαγώνιο σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα μόλις άουτ.
45' Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, θα βρεί τη μπάλα ο Πασχαλάκης, στη συνέχεια στο αριστερό δοκάρι.

Β' ΜΕΡΟΣ
47' Εκτέλεση κόρνερ του Επστάιν, κεφαλιά του Αντέτζο, θα μαζέψει ο Πασχαλάκης.
48' Σέντρα του Πέλκ από αριστερά, κεφαλιά του Πρίγιοβιτς από τη μικρή περιοχή, θα μπλοκάρει ο Σαράνοβ.
51' Γέμισμα του Σαράνοβ, θα κατεβάσει ο Επστάιν, το πλα΄σε θα διώξει με τα πόδια ο Πασχαλάκης.
54' 0-1, με κοντινή προβολή του Βαρέλα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτος.
62' Δυνατό σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, η μπάλα θα κοντράρει στον Αντέτζο και θα μπλοκάρει ο Σαράνοβ.
63' Αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Κάνιας.
67' Σουτ του Δημούτσου εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.
73' Ο Μπερτόλιο εκτελεί, η μπάλα καταλήγει στον Αντέτζο που θα σουτάρει, ο Κρέσπο βάζει την κόντρα.
75' Επικίνδυνο παιχνίδι του Μπαράλες στον Πασχαλάκη σε σέντρα του Μπερτόλιο, θα δει την κίτρινη κάρτα ο παίκτης της Λαμίας.
80' Ο Βασιλαντωνόπουλος θα σεντράρει από δεξιά, την κεφαλιά του Μπαράλες θα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.
82' Διαγώνια μεταβίβαση του Βιεϊρίνια στον Λημνιό, το πλασέ μέσα από την περιοχή, με τα πόδια θα διώξει ο Σαράνοφ.
86' Δυνατό σουτ του Ρόμανιτς εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.
88' Σέντρα του Βάντερσον από αριστερά, η κεφαλιά του Μπαράλες άουτ.
89' Ο Μπερτόλιο το μακρινό σουτ, ο Πασχαλάκης θα αποκρούσει.