Πολύ μεγάλη νίκη σε έκταση και σε σημασία, πέτυχε ο Δαφνησιακός Αρκίτσας μέσα στον Άγιο Σεραφείμ επί του τοπικού Αστέρα, με σκορ 1-4, στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα, έχοντας τον Λαζάρου σε μεγάλα κέφια πετυχαίνοντας χατ-τρικ.
Το σκορ άνοιξε ο Δαφνησιακός 5 λεπτά πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, ενώ 10 λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης διπλασίασε τα τέρματά του.
Στη συνέχεια ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει στο 62ο λεπτό, όμως σχεδόν αμέσως ο Δαφνησιακός πέτυχε και τρίτο τέρμα, ενώ διεύρυνε το σκορ 10 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Πολύ καλύτερος ο Δαφνησιακός, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την πρωτοβουλία των κινήσεων η οποία αποτυπώθηκε με τον καλύτερο τρόπο και το εμφατικό σκορ 1-4, ενώ στον αντίποδα ο Αστέρας είχε κάποια καλά διαστήματα.

Αναλυτικά

40' 0-1, Λαζάρου
55' 0-2, Λέντας
62' 1-2, Ντεντενικάι
67' 1-3, Λαζάρου
80' 1-4, Λαζάρου