Με το δεξί μπήκε στο νέο έτος η Δόξα Ζηλευτού, όπου επικράτησε με σκορ 2-1 στο ντέρμπι της κορυφής επί του πρωτοπόρου Ευρυτανικού και μείωσε την απόσταση στον ένα πόντο.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, η δύναμη κυριάρχησε και από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς σε μια φάση διαρκείας στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ του Βασιλείου.

Η συνέχεια όμως ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, όπου με της συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και κάτι, ο Μάλλιος έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με πλασέ μετά από κάθετη μεταβίβαση του Διώτη, και με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Δόξα έδειξε πως ήθελε το παιχνίδι περισσότερο, πίεσε και ευτύχησε να πετύχει το νικητήριο τέρμα, όταν στο 75ο λεπτό και μετά από σουτ του Α. Νέλλα που η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, στην επαναφορά και πάλι ο Μάλλιος την έστειλε στα δίχτυα, κάνοντας την ολική ανατροπή και γράφοντας το τελικό σκορ.