Τη νίκη με σκορ 1-0 πέτυχαν οι Παίδες της ΕΠΣ Φθιώτιδας, απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Θεσσαλίας, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάτι ουσιαστικό με τις φάσεις που δημιούργησαν.
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο ευκαιρίες χωρίς όμως να ανησυχήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη οι της Φθιώτιδας μπήκαν δυνατά και ευτύχησαν αν ανοίξουν το σκορ, με προσωπική ενέργεια του Α. Γεμενή, 7 λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης.
Ενώ είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, τόσο με τον ίδιο όσο και με τους Κοντονίκο και Παπαζαχόπουλο.

Στη συνέχεια οι της Θεσσαλίας πίεσαν για την ισοφάριση, όμως ο τερματοφύλακας της Φθιώτιδας ήταν σε ετοιμότητα με διπλή επέμβαση σε διαδοχικές φάσεις στο 50ο λεπτό..

Αναλυτικά

47' 1-0, Α. Γεμενής με διαγώνιο πλασέ