Τη νίκη πήρε η Δόξα Ζηλευτού με σκορ 3-0 επί του Γαρδικίου, στο γήπεδο του Αμουρίου και παρέμεινε κοντά στην κορυφή, διεκδικώντας τη μία από τις δύο προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στα play off.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη η Δόξα πίεσα και στο 51ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γεράνη, αμυντικός της ομάδας του Γαρδικίου την έσπρωξε άθελά του στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για του φιλοξενούμενους.

Η διεύρυνση του σκορ άργησε να έρθει για τη Δόξα, όπου πέτυχε δύο τέρματα προς τη λήξη του παιχνιδιού, όταν ο Διώτης μετά από μεταβίβαση του Α. Νέλλα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 87' σε φάση καρμπόν, ο Διώτης έγραψε το τελικό σκορ, πετυχαίνοντας το 2ο προσωπικό του τέρμα.