Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση, Καλαπόδι-Δαφνησιακός Αρκίτσας, στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας.
Έχοντας την υπεροχή καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Δαφνησιακός άφησε δύο βαθμούς στο Καλαπόδι, καθώς δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη και να μπει στις προνομιούχες θέσεις των play off.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν μια άκαρπη υπεροχή, που δεν τη μετουσίωσαν σε ένα τέρμα, ενώ στην επανάληψη μπήκαν πιο δυνατά και στο 54ο λεπτό με τον Λαζάρου, κατάφεραν και προηγήθηκαν.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και έφεραν τοπ παιχνίδι στα ίσια, όταν σε μία από τις κόντρα επιθέσεις που έβγαλαν,  πέρασαν τη μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή και ο Ζαρζεβούλης στην προσπάθειά του να διώξει την έστειλε στην εστία του.