Στον Τελικό του Κυπέλλου Φθιώτιδας πέρασε το Νέο Κρίκελλο, όπου έφερε ισοπαλία 2-2 με τα Καλύβια και σε συνδυασμό με το υπέρ του 2-1, προκρίθηκε.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν , όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το γκολ υπέρ τους και μετά από έξι λεπτά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα άλλαξε αντίστροφα και το Νέο Κρίκελλο διπλασίασε τα τέρματά του, ενώ τα Καλύβια ισοφάρισαν χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάτι παραπάνω.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

1' Πλασέ του Γουργιώτη, η μπάλα άουτ.
4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στυλιανού, θα μαζέψει ο Γιοβάς.

12' Εκτέλεση φάουλ του Σαρρή, κεφαλιά του Λέντα, θα μπλοκάρει ο Μακρής.
14' 0-1, με πλασέ του Ταμάμη, όταν σε εκτέλεση πλάγιου άουτ του Μάλλιου, ο Ταμάμης κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

20' 1-1, με γυριστό σουτ του Λατσούδα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαναστασίου.

Β' ΜΕΡΟΣ

46' Διαγώνιο σουτ του Ταμάμη, η μπάλα μόλις άουτ.
48' Δυνατό σουτ του Θεοχάρη, η μπάλα ελάχιστα έξω.
77' Μακρινό σουτ του Δημητρέλη, θ μαζέψει ο Μακρής.
79' Εκτέλεση φάουλ του Παπαναστασίου, θα πεταχτεί στο δεύτερο δοκάρι ο Συγγούνης, η μπάλα άουτ.
86' 2-1, με  δυνατό σουτ του Λέντα, μετά από διώξιμο των αμυντικών.
88' 2-2, με πλασέ του Τσιγκόλη, μετά από γέμισμα του Μάλλιου.