Την καλύτερή της εμφάνιση πραγματοποίησε η Νίκη Αγίας Παρασκευής, επικρατώντας στην έδρα της του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας με σκορ 3-0, ο οποίος πραγματοποίησε την χειρότερή του εμφάνιση.

Το παιχνίδι πήγε από νωρίς στη δύναμη, με τους γηπεδούχους να κυκλοφορούν καλύτερα τη μπάλα και να δημιουργούν ευκαιρίες, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου άνοιξαν το σκορ.
Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι από στημένες φάσεις κατάφεραν να περάσουν τη μπάλα στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς να καταφέρουν κάτι αξιόλογο.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, η Νίκη διπλασίασε τα τέρματά της πολύ νωρίς και είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού.
Ο Κηφισσός προσπάθησε ανορθόδοξα να δημιουργήσει ευκαιρίες, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ένα λάθος στην άμυνα έφερε το 3ο τέρμα για τους γηπεδούχους.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

18' Δυνατό σουτ του Ζήσιμου μόλις άουτ.
20' 1-0, με κοντινή κεφαλιά του Καπούλα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αναστασίου.
33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, με υπερένταση σε κόρνερ ο Γκρέκας.

Β' ΜΕΡΟΣ

49' Ο Ππαδάκης θα βγει στην κόντρα, στο τετ-α-τετ το πλασέ άουτ.
52' 2-0, με σουτ του Καραγεώργου από το ύψος της περιοχής, μετά από φάση διαρκείας.
79' Διαγώνιο σουτ του Καρακώστα, θα μαζέψει δύσκολα ο Γκρέκας.
89' 3-0, με πλασέ σε κενή εστία του Ζήσιμου, μετά από κλέψιμο της μπάλας και γύρισμα του Μιχαήλ.