Τη νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε η Ένωση Εχιναίων στο ντέρμπι με τον Κεραυνό Βαθύκοιλου και βρέθηκε προσωρινά στην κορυφή, ενώ εξασφάλισε τη 2η θέση για τα play off αφήνοντας στην 3η θέση τον Κεραυνό.

Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν τη δύναμη της έδρας του και μπήκαν δυνατά από την αρχή, ενώ έχοντας την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας, δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πατσάνι.

Στην επανάληψη ο επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο 57' ο Γιώτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το τελικό σκορ έγραψε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ιμπραχίμι.