Ο γηπεδούχος Δαφνησιακός πήρε την νίκη στο ντέρμπι του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας
Φθιώτιδας, καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 του Ρεγγινίου, σε ένα παιχνίδι που έκρινε σε μεγάλο βαθμό τη 2η θέση που οδηγεί στα play off.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος, όπου οι δύο ομάδες περίμενε η μία την άλλη, έχοντας λίγες καλές στιγμές στην αντίπαλη περιοχή, όλα κρίθηκαν στο δεύτερο μέρος.

Ο Δαφνησιακός έχοντας την υπεροχή, κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό, με μονοκόμματο σουτ του Καραπέτσα, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σχεδόν αμέσως, όταν στο 67' ο Γιαννόπουλος έφερε το ματς στα ίσια.

Η πίεση του Δαφνησιακού απέφερε καρπούς στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, όταν οι γηπεδούχοι τα έπαιξαν όλα για όλα και πέτυχαν τέρμα με τον κεντρικό αμυντικό τους, τον Λέντα.
Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μπαρμπούνης στις καθυστερήσεις, όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή μέσα στην περιοχή και το εκτέλεσε ο ίδιος, γράφοντας το τελικό σκορ 3-1.