Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, η Αταλάντη πήρε την πρόκριση για τον Τελικό του Κυπέλλου Φθιώτιδας, όπου επικράτησε στην παράταση της Στυλίδας με σκορ 3-2.

Με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται με πάθος, η φιλοξενούμενη Στυλίδα κατάφερε και προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Βαρυπάτη, μετά από ωραία κάθετη μεταβίβαση του Λιανού.

Η γηπεδούχος Αταλάντη ισοφάρισε στο 81ο λεπτό με τον Μιχαήλ με προσωπική ενέργεια, ενώ η Στυλίδα αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού είχε αποβληθεί οι Κ. Κουφιώτης με 2η κίτρινη στο 42ο λεπτό.

Όμως και η Αταλάντη τέλειωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, μιας και ο Μπουγιώτας από την Αταλάντη δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στην παράταση και στο 103' ο Μαντές για τη Στυλίδα, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και έστειλε την ομάδα του στον Τελικό.

Στο δεύτερο μέρος της παράτασης η Αταλάντη πίεσε και με τη δύναμη της έδρας πέτυχε δύο τέρματα με τον Κλωτσοτήρα, στο 108' και στο 114 με τον Πάππο.