Τη νίκη με σκορ 4-2 πέτυχε η Δόξα Ζηλευτού στην έδρα της, επί του Όμβρου Ομβριακής και παρέμεινε στο κυνήγι της κορυφής.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με τον Κ. Αθανασιά, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, κατάφεραν και ισοφάρισαν με ένα διαγώνιο σουτ του Ι. Μπακοστέργιου.
Με το σκορ αυτό οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι της Δόξας μπήκαν δυνατά και πίεσαν τους φιλοξενούμενους, και στο 59' με κεφαλιά του  Διώτη πήραν εκ νέου το προβάδισμα, ενώ τριπλασίασαν τα τέρματά τους στο 69ο λεπτό με τον Θ. Αθανασιά με κεφαλιά.

Στο 75' με σουτ του Μέτα έκαναν το 4-1, με σουτ μέσα από την περιοχή.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν σε 4-2 με διαγώνιο πλασέ του Χ. Ευαγγελόπουλου.