Τη βαθμολογική διαφορά των δύο ομάδων επιβεβαίωσε το Ρεγγίνι, όπου επιβλήθηκε με το ευρύ 5-0  της Σκάρφειας στο γήπεδο του Μώλου.

Οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν σε εξαιρετική ημέρα, και από την αρχή πήραν τα ηνία του παιχνιδιού, κλείνοντας τη Σκάρφεια μέσα στα καρέ της.

Έτσι από το πρώτο 20λεπτο και μετά, άρχισε η πίεση και ο χορός των γκολ.
Το σκορ άνοιξε ο Μπερτάνος με πέναλτι στο 20' και πέντε λεπτά αργότερα ο νεαρός Γρηγοριάδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδα του.

Λίγο μετά το ημίωρο και στο 34' και πάλι ο Γρηγοριάδης με ένα διαγώνιο σουτ έγραψε το 3-0 και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, νωρίς-νωρίς, στο 56' ο Γιαννόπουλος πέτυχε το 4ο τέρμα για την ομάδα του, ενώ ο Παπαθανασίου με κεφαλιά έγραψε το τελικό 5-0 στο 70ο λεπτό.