Με το εμφατικό σκορ 6-0, επιβλήθηκε ο γηπεδούχος Δαφνησιακός Αρκίτσας του Αετού Μενδενίτσας, στο πλαίσιο της 17ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Το επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων είχε τρία δοκάρια και έξι τέρματα, από τρία σε κάθε μέρος, με τον Λαζάρου να πετυχαίνει καρέ τερμάτων και οι Παυλιώτης και Μπαρμπούνης από ένα ο καθένας.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου άρχισε ο χορός των γκολ, στο 31ο λεπτό έγινε το 1-0 με τον Μπαρμπούνη, στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Λαζάρου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ ο Παυλιώτης έκανε το 3-0 στο 38ο λεπτό.

Στην επανάληψη, το σκηνικό ήταν one man show, όπου ο Λαζάρου έπαιζε σχεδόν μόνος του την αντίπαλη ομάδα, βάζοντας τρία γκολ στο 48ο, στο 51ο και στο 65ο λεπτό.