Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε τις υποχρεώσεις του στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος ο Δαφνησιακός Αρκίτσας, επικρατώντας την τελευταία Αγωνιστική στην έδρα του με το ευρύ σκορ 5-1 και καπάρωσε στη 2η θέση που οδηγεί στα play off.

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν η αναμέτρηση ή καλύτερα για ένα ποδοσφαιριστή, το Γιώργο Καραπέτσα, ο οποίος έκανε καρέ τερμάτων, ενώ το άλλο τέρμα πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Αλέξης Λαζάρου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από νωρίς, στο 13ο λεπτό με τον Καραπέτσα, όμως οι φιλοξενούμενοι προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Μπεζάτη.
Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Δαφνησιακός πήρε πολύ γρήγορα στο 48' το προβάδισμα με τον Καραπέτσα και στο 56' ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1.
Στο 69' με ένα φαλτσαριστό σουτ-μπανάνα ο Λαζάρου διεύρυνε το σκορ σε 4-1 και στο 77' ο Καραπέτσας έγραψε το τελικό σκορ.