Τη νίκη με το ευρύ σκορ 6-1 πέτυχε ο Αγρότης Τραγάνας απέναντι στον Αετό Μενδενίτσας, στην τελευταία Αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας, χωρίς όμως να καταφε΄ρει να πλασαριστεί στη 2η θέση που οδηγεί στα play off.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού, ενώ πέτυχαν γκολ από τα αποδυτήρια, μόλις στο 1ο λεπτό με τον Αλεξίου, ενώ στο 3ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκιρίτι.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο και στο 14' ο Γκιρίτι έκανε το 3-0, ενώ στο 18 ο Σκορδάς πέτυχε το 4-0.
Δέκα λεπτά μετά ο Βέργος διεύρυνε τα τέρματα της ομάδα του και λίγο μετά το πρώτο ημίωρο ο Γκιρίτι έδωσε άλλη διάσταση στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, που είχε καθαρά τυπικό χαρακτήρα, οι φιλοξενούμενοι με τον Παπαδημητρίου στο 68' πέτυχαν το γκολ της τιμής.