Φιλική νίκη πέτυχε η Λαμία μέσα στο ΔΑΚ επί του Νέου Βόλου, με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι παρουσίασαν δύο πρόσωπα, ένα σε κάθε μέρος, αφού εμφανίστηκε χαλαρή στο πρώτο ημίχρονο ενώ σ την επανάληψη έδειξε πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα και το κατάφερε με ανατροπή.

Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ψηλά για να οδηγήσουν τη Λαμία σε λάθη, πετυχαίνοντας πολλές φορές και γίνονταν κάτοχοι της μπάλας, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν.

Όπως και να χει, ο ΠΑΣ Λαμία έδειξε πως έχει βάθος, επιλογές και εμπειρία, απέναντι στους νεοφώτιστους στη Super League και  απέδειξε πως με ανάλογες ομάδες εύκολα ή δύσκολα θα παίρνει το τρίποντο.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

18' Σέντρα του Μπουλούλη, ο Τσούκαλος την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης
28' Εκτέλεση κόρνερ του Τομάς, κεφαλιά του Τουράμ η μπάλα άουτ.
38' 0-1 με σουτ του Μυστακίδη μέσα από την περιοχή.

Β' ΜΕΡΟΣ

58' 1-1, με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Δημούτσου, μετά από σέντρα του Βύντρα.
60' Διαγώνιο σουτ του Δημούτσου, με υπερένταση ο Γκαραβέλης σε κόρνερ.
65' Δυνατό σουτ του Ρόμανιτς, θα μαζέψει ο Καραγκιόζης.
75' 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, η μπάλα θα βρει στο τοίχος κι θα ξεγελάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.