Ο ΑΟ Λαμίας συνεχίζει να πιστεύει και να προωθεί την ανάπτυξη των νέων αθλητριών του. Έτσι, όπως ανακοίνωσε το μεσημέρι της Τετάρτης (21/8), τη νέα σεζόν θα πορευτεί με 3 νεαρές αθλήτριες στο ρόστερ της ομάδας που θα αγωνιστεί στην Pre League.
Πρόκειται για τις Αθανασία Τσιούμα, Δέσποινα Παπαμίχου και Αννέτα Κλέτσα. Η Αθανασία αγωνίζεται ως διαγώνιος, η Δέσποινα είναι κεντρικός και η Αννέτα λίμπερο. Όλες τους είναι 16 ετών και αναμένεται να αποτελέσουν σημαντικά «γρανάζια» για τη Λαμιώτικη ομάδα.
Δείτε τη σχετική ανακοίνωση του ΑΟΛ
![](https://3.bp.blogspot.com/-yX6jHPvuCIk/XBoX9z7O5KI/AAAAAAAANPE/7qVLg0MN2gU6yI0Lr4kLXuxUZ-lTnTZ1gCLcBGAs/s1600/american.jpg)