![](https://3.bp.blogspot.com/-yX6jHPvuCIk/XBoX9z7O5KI/AAAAAAAANPE/7qVLg0MN2gU6yI0Lr4kLXuxUZ-lTnTZ1gCLcBGAs/s1600/american.jpg)
Σε μια σοβαρή "πρόβα" ενόψει του επίσημου αγώνα με τη Λιθουανία στην Καλλιθέα (10/09, 17.30) για το προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, η Εθνική U21 ηττήθηκε 2-0 στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι με την αντίστοιχη της Γερμανίας στο Zwickau.
Από το 38' που αποβλήθηκε ο Κατράνης, η ελληνική ομάδα αγωνίστηκε με δέκα παίκτες.
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
Γερμανία: Σούμπερτ, Αβούτζα, Τσάμποτ, Χαντβέρκερ, Μούρνιτσ, Νμέτσα, Κέλερτ, Άγκου, Φέιν, Μπακού, Εγκενστάιν.
Ελλάδα; Σιαμπάνης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου, Δημητρίου, Ρέτσος, Μπαλογιάννης, Δουβίκας, Μπουζούκης, Καμπετσής, Νταβιώτης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Αποστολάκης, Λύρατζης, Γαϊτανίδης, Μπότος, Ατζουλάς.