Τη νίκη με σκορ 3-1 πήρε το Ρεγγίνι μέσα στο Καλαπόδι, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, πήρε τα ηνία του παιχνιδιού, είχε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ, μόλις στο 10ο λεπτό.
Η συνέχεια δεν επιφύλασσε κάτι το αξιόλογο και με το σκορ αυτό οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο καλά και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια στο πρώτο 10λεπτο της επανάληψης.
Όμως το Ρεγγίνι αφυπνίστηκε δεν άφησε και πολλά περιθώρια, καθώς διπλασίασε τα τέρματά του με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού και σφράγισε το σκορ πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

Αναλυτικά

10' 0-1, Τσάνα με σουτ
54' 1-1, Καντάς με κεφαλιά
60' 1-2, Κωστάκος με σουτ
85' 1-3, Τρίγκας με σουτ