Συνέχισε το νικηφόρο του σερί ο Οπούντιος Μαρτίνου, όπου επικράτησε με σκορ 2-0 στην έδρα του της Νίκης Αγίας Παρασκευής, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του Πωταθλήματος της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας "'Αρης Δάρρας".
Έτσι η Λοκρική ομάδα με το 3 στα 3 διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με τη Δάφνη Λιβανατών, έχοντας το απόλυτο συγκομιδής με 9 βαθμούς.

Όσον αφορά το παιχνίδι, ο Οπούντιος με δύο γρήγορα τέρματα στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου από τον Μπουγιώτα, δεν άφησε και πολλά περιθώρια στην αξιόμαχη Νίκη να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι, μιας και τα τέρματα επιτεύχθηκαν σε κομβικό χρονικό σημείο.