Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός Λαμίας επί της Προοδευτικής Λάρυμνας, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγηορίας Φθιώτιδας "Άρης Δάρρας".

Ο τυπικά γηπεδούχος στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης, Ολυμπιακός Λαμίας, μπήκε δυνατά από την αρχή και ευτύχησε να πετύχει ένα τέρμα μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου διπλασίασε τα τέρματά του.
Στη συνέχεια η Λάρυμνα ισορρόπησε το παιχνίδι, μείωσε το σκορ λίγο μετά το πρώτο ημίωρο και με το σκορ 2-1 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ του σκορ έδωσε χώρο και έπαιξε στην κόντρα, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και δημιούργησαν ευκαιρίες από την αρχή του ημιχρόνου, είχαν δοκάρι και μοναδικές φάσεις να πετύχουν ένα τέρμα, όμως δεν το κατάφεραν.
Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός έχασε δύο κλασικές ευκαιρίες, κέρδισε πέναλτι που όμως το σπατάλησε και παρέμεινε το σκορ μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού.

Αναλυτικά

Α' ΜΕΡΟΣ

5' 1-0, με πλασέ του Δημητρέλη, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γ. Παπαϊωάννου.
10' 2-0, με ατομική ενέργεια του Ευαγγελόπουλου και εύστοχο πλασέ.
15' Εκτέλεση φάουλ του Ρούσση, θα διώξει δύσκολα ο Ντούλας.
33' 2-1, με εκπληκτικό σουτ του Παπαδάκη από το ύψος της περιοχής.
40' Διαγώνιο σουτ του Ρούσση, θα πέσει στη γωνία του και θα μαζέψει ο Ντούλας.

Β' ΜΕΡΟΣ

48' Μακρινό σουτ του Πέππα, η μπάλα θα σταματήσει στο δοκάρι του Ντούλα.
55' Σουτ του Ευαγγελόπουλου, θα διώξει ο Μερμίγγης, στην επαναφορά νέο σουτ του Δημητρέλη, η μπάλα λίγο έξω.
74' Ανατροπή του Δημητρέλη από τον Σαλιάι, πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής.
75' Εκτέλεση πέναλτι του Δημητρέλη, θα αποκρούσει ο Μερμίγγης.
78' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη, θα μπλοκάρει ο Ντούλας.
88' Σουτ του Θ. Γιώτη από καλή θέση, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
90' Διαγώνιο πλασέ του Πέππα, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δοκάρι του Ντούλα.