Την πολύ δυνατή έδρα της εκμεταλλεύτηκε και ξιοποίησε η ΑΕ Εχιναίων, καθώς επικράτησε με σκορ 3-2 επί του αξιόμαχου Όμβρου Ομβριακής, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής του 3ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και πολύ νωρίς κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Γκαρίλα.
Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε ένα τέταρτο μετά με τον Σχουλή, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, λίγο  πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου

Στην επανάληψη οι Εχιναίοι πίεσαν ακόμη περισσότερο και πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Λαϊνα, αμέσως μετά τη συμπλήρωση μια ώρας παιχνιδιού και κάτι.

Ωστόσο ο Όμβρος δεν παράτησε το παιχνίδι και μείωσε πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης με τον Ε. Μπακοστέργιο, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι περισσότερο.

Αναλυτικά

11' 0-1, Γκαρίλας
24' 1-1, Σχουλής
43' 2-1, Σχουλής
65' 3-1, Λαϊνας
85' 3-2, Μπακοστέργιος Ε.