Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε ο Παρνασσός Αμφίκλειας στο γήπεδο του Μεγαπλάτανου, επί της Αταλάντης '92, στο πλαίσιο της 1ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.
Σαφώς πιο έμπειρη ομάδα η Αμφίκλεια κατάφερε και προηγήθηκε λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η νεανική ομάδα της Αταλάντη  πρόβαλε σθεναρή αντίσταση, κατάφερε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια δέκα λεπτά μετά την έναρξη και έβαλε δύσκολα στον Παρνασσό.
Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια πίεσαν, θέλησαν να πάρουν τη νίκη και το κατάφεραν από το σημείο του πέναλτι, σε παράβαση που καταλόγισε ο διαιτητής.

Αναλυτικά

26' 0-1, Μπάκας
55' 1-1, Μαρκάκης
71' 1-2, Μεμάι (πεν.)