Τη νίκη με το ευρύ σκορ 5-0, πέτυχε το Νέο Κρίκελλο στο γήπεδο της Ηράκλειας επί του ΑΟ Στυλίδα, στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος "Άρης Δάρρας" της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Παρότι οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα πολύ δυνατά, πίεσαν ψηλά και δημιούργησαν φάσεις, εν τούτοις οι φιλοξενούμενοι προέβαλλαν σθεναρή αντίσταση και κράτησαν όσο μπόρεσαν την πίεση που δέχθηκαν.
Όμως μετά το πέρας του πρώτου ημιώρου και μετέπειτα, το Νέο Κρίκελλο πέτυχε δύο τέρματα και πήγε με το σκορ υπέρ του στα αποδυτήρια, ενώ η Στυλίδα έμεινε να διαμαρτύρεται για τις διαιτητικές αποφάσεις και στα δύο γκολ.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, το Νέο Κρίκελλο είχε τον πρώτο ρόλο, διεύρυνε το σκορ και πήρε τη νίκη.
Στον αντίποδα ο ΑΟΣ, το μόνο κέρδος που του έμεινε από την αναμέτρηση, ήταν η εμπειρία που απέκτησαν οι νεαροί ποδοσφαιριστές που χρησιμοποίησε.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
2' Σέντρα του Φλέσσα από δεξιά, το σουτ στην κίνηση του Λέντα, εκπληκτική απόκρουση του Μωράτη σε κόρνερ.
20' Διαγώνιο σουτ του Α. Βαρυπάτη, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μωράτη.
36' 1-0, με κεφαλιά του Συγγούνη εντός περιοχής, μετά από εκτέλεση φάουλ του Α. Βαρυπάτη. Το φάουλ αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.
42' 2-0, με κοντινό πλασέ του Λέντα, μετά από γύρισα του Φλέσσα, όταν έφυγε στην κόντρα σε κάθετη του Γ. Λάππα. Η Στυλίδα διαμαρτύρεται στην αρχή της φάσης για οφσάιντ του Φλέσσα.

Β' ΜΕΡΟΣ
47' Δυνατό σουτ του Γ. Λάππα από τη ύψος της περιοχής λίγο έξω.
49' Γύρισμα του Φλέσσα στον Λέντα, το πλασέ θα μαζέψει ο Μωράτης.
55' 3-0, με κεφαλιά του Καυκιά σε σέντρα του Στυλιανού από αριστερά.
58' 4-0, με εκπληκτικό σουτ του Μάνδαλου από 30 μέτρα, η μπάλα θα καταλήξει στο δεξί παραθυράκι της εστίας.
76' Στην κόντρα το Νέο Κρίκελλο, ο Λέντας θα περάσει τον Μωράτη, το πλασέ θα διώξει προ της τελικής γραμμής ο Κ. Βαρυπάτης.
80' 5-0, με πλασέ του Λέντα εντός περιοχής.