![](https://3.bp.blogspot.com/-Syba3JbgMwM/XBoWcTGs6xI/AAAAAAAANO4/oFDmG4KsXsoUd2ClHzxhNAMAlo1CcbhDgCLcBGAs/s1600/pontikas.jpg)
Την πρώτη του προπόνηση πραγματοποίησε την Πέμπτη 25/6 το απόγευμα ο Γιώργος Πετράκης στις προπονητικές εγκαταστάσεις στη Νέα Άμπλιανη παρουσία του μεγαλομετόχου Πανουργιά Παπαϊωάννου ο οποίος και τον παρουσίασε στους παίκτες και τους ζήτησε να τον στηρίξουν.
Άμεσοι συνεργάτες του νέου προπονητή είναι ο Απόστολος Παπανικολάου, βοηθός και ο Γιάννης Ζαλαώρας, προπονητής τερματοφυλάκων.
Αμέσως μετά άρχισε η προετοιμασία της ομάδας για τον αγώνα με τον ΝΠΣ Βόλο τη Δευτέρα 29/6 εκτός έδρας.
![](https://3.bp.blogspot.com/-Syba3JbgMwM/XBoWcTGs6xI/AAAAAAAANO4/oFDmG4KsXsoUd2ClHzxhNAMAlo1CcbhDgCLcBGAs/s1600/pontikas.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-Syba3JbgMwM/XBoWcTGs6xI/AAAAAAAANO4/oFDmG4KsXsoUd2ClHzxhNAMAlo1CcbhDgCLcBGAs/s1600/pontikas.jpg)