Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας Φθιώτιδας για τον 2ο όμιλο, το απόγευμα της Κυριακής 11/10 στο γήπεδο των Μεξιατών, ο τοπικός Μεξιατικός αντιμετώπισε τη Δόξα Ζηλευτού της οποίας και επικράτησε εύκολα με 4-0.

Τα δύο πρώτα τέρματα για τους γηπεδούχους τα πέτυχε ο Γαλάνης στο 14ο και στο 50ο  λεπτό, ο Ζαπαντιώτης έκανε το 3 – 0 στο 80ο λεπτό και στο 85ο λεπτό ο Ντούλας έγραψε το τελικό σκορ 4 – 0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Μουτσώκος με βοηθούς τους Κάντζαρη Κ. και  Κάντζαρη Φ

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ (Θανάσης Αργύρης): Τζανής, Καρτέρης, Παναγιωτόπουλος, Σκαρλάτος, Τσιάρας (74΄ Αλεξίου), Τσιώλης, Καλαντζής (58΄ Τσάκαλος), Ντούλας, Ζαπανιώτης, Λαΐνας (72΄ Σκοτίδας), Γαλάνης.

ΔΟΞΑ  ΖΗΛΕΥΤΟΥ: Παπασταμάτης, Πρωτόπαππας (85΄ Καραΐσκος), Τσάμης (55΄ Μανίκας), Χριστόπουλος, Σαραντζής, Τζάθας, Αθανασιάς, Διώτης (65΄ Πολυμερόπουλος), Ζαγγανάς, Σφήκας, Ντίνος.

Φωτογραφίες: Γιάννης Ζαπαντιώτης