Δύσκολο τρίποντο για τον ΑΟ Θήρας, ο οποίος επικράτησε με 3-0 σετ του ΑΟ Λαμίας στη Σαντορίνη.

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου αν και υπέπεσε σε 26 λάθη σε τρία σετ, με όπλο το σερβίς πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης που της δίνει την δυνατότητα να παραμείνει στο κυνήγι των ομάδων που προπορεύονται στη βαθμολογία.

Ο ΑΟ Λαμίας με εξαίρεση το πρώτο σετ πάλεψε το παιχνίδι, με τα δύο τελευταία σετ να κρίνονται με το μίνιμουμ της διαφοράς. Οι αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη μπορούσαν να πάρουν κάτι περισσότερο, ωστόσο είχαν προβλήματα στην υποδοχή (20% με 15% άριστη) που τις δυσκόλεψε στην ανάπτυξή στην επίθεση.

Η γνώμη του πάγκου

Κώστας Παπαδόπουλος (Προπονητής ΑΟ Θήρας): «Ήταν σημαντικό τρίποντο., Η Λαμία είναι καλή ομάδα με καλές προσθήκες και πρέπει να είσαι σοβαρός. Κρατάω ότι πλέον ανταποκρινόμαστε σε δύσκολες καταστάσεις, όπως έγινε σήμερα».

Ηλίας Αγγέλης (Προπονητής Λαμία): «Δύσκολο παιχνίδι. Παρότι ξεκινήσαμε άσχημα από το δεύτερο σετ και μετά ισορροπήσαμε και πιέσαμε τον αντίπαλό μας. Η Σαντορίνη στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμη και κατάφερε να πάρει τη νίκη. Συγχαρητήρια στη Σαντορίνη για τη νίκη. Ξεχνάμε το παιχνίδι και συγκεντρωνόμαστε στο Μαρκόπουλο».

Διαιτητές: Πρέντζας, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Δρόσος, Θεοδοσίου, Γραμματεία: Γαρδέλη.