Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας Φθιώτιδας το απόγευμα του Σαββάτου 5/3 στο γήπεδο της Στυλίδας η τοπική ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε την Προοδευτική Λάρυμνας στο ντέρμπι της αγωνιστικής, της οποίας και επικράτησε με σκορ 1-0.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά στην κίνηση ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κουφιώτη.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 45 πόντους μόλις έναν μακριά από την κορυφή ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 6η θέση με 34 βαθμούς.