Έβρεξε γκολ στη Μεγάλη Βρύση, όπου η ΑΕ Νέας Άμπλιανης επικράτησε με το εμφατικό 7-2 της τοπικής Θύελλας, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας..

Με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και να διπλασιάσουν τα τέρματά τους πέντε λεπτά αργότερα, ενώ,οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με πέναλτι στο 28ο λεπτό, αλλά δεν το χάρηκαν, μιας ένα λεπτό μετά δέχθηκαν και τρίτο τέρμα.

Στην επανάληψη το σκορ ξέφυγε, η ΑΕΝΑ ήταν καταιγιστική και διεύρυνε κατά πολύ το σκορ, η αξιόμαχη Θύελλα πέτυχε ακόμη ένα και το σκορ έκλεισε στο 2-7.