Επανήλθε στις νίκες η Προοδευτική Λάρυμνας, όπου για την 4η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγορία Φθιώτιδας "Άρης Δάρρας", επικράτησε στην έδρα της με σκορ 3-0 επό του Κεραυνού Βαθύκοιλου.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο χώρο του κέντρου, κυκλοφόρησαν τη μπάλα έχοντας την κατοχή, δημιούργησαν αρκετές φάσεις, χωρίς όμως να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και η σθεναρή αντίσταση του Κεραυνού κράτησε μόλις 3 λεπτά, μιας και η Προοδευτική άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό με τον Πασχαλίδη και διπλασίασε τα τέρματά της αμέσως μετά από δύο λεπτά με τον Παπαδάκη.
Κάπου εκεί τέλειωσαν όλα και για τις δύο ομάδες, ενώ το σκορ σφράγισε στο 82ο λεπτό ο Κωτσαλάς.